dzizlejn-maksvel-navodno-bacena-u-samicu

Osuđena Džizlejn Maksvel navodno je kažnjena od strane vlasti u Federalnom popravnom zavodu Talahase zbog snimljenog intervjua u zatvoru koji je emitovan u januaru.

Džizlejn koja je osuđena za nabavljanje maloletnih devojčica pokojnom pedofilu Džefriju Epštajnu, „prebačena je u samicu na 48 sati nakon što su je zatvorske vlasti optužile da je profitirala od intervjua za medije“, objavio je Dejli Mejl u ponedeljak.

Ona je protestovala i izjavila da je nevina, ali je odvedena u Specijalnu stambenu jedinicu (SHU) – „zatvor u zatvoru“ koji se sastoji od sićušnih, mračnih ćelija u kojima su zatvorenici zatvoreni po 24 sata i hranjeni kroz proreze na vratima.

Novinari su citirali neimenovane „insajdere“ koji su rekli da je zatvorenica koju poznaju kao „Maks“ „samo gledala svoja posla kada su ušli, okrenuli je i vezali joj lisice“.

„Baš se uznemirila, plakala je, vikala da nije dobila novac, ali niko je više nije video tri dana.“

Izvor Mail-a je rekao: „SHU nije lepo mesto.“

„To je kao mala kutija i dozvoljeno vam je da se tuširate samo jednom dnevno. Nema kontakta ni sa kim, nema privilegija, oni vam provlače obroke kroz prorez.“

Prema izveštaju, njen intervju, koji je emitovan 23. januara na TalkTV-u, prekršio bi uslove njene 20-godišnje savezne zatvorske kazne ako bi dobila platu za javno pojavljivanje.

Takođe je bilo pitanje kako je do intervjua uopšte došlo.

Kao federalni zatvorenik broj 02879-509, dozvoljeni su joj video pozivi samo sa članovima porodice i prijateljima na listi koju je odobrio savezni zatvor, navodi se u izveštaju.

Ona je očigledno vodila intervjue tokom telefonskih poziva sa svojom prijateljicom, filmskom rediteljkom Dafnom Barak.

Maksvel je dospela na naslovne strane zbog nekoliko primedbi izrečenih tokom tog intervjua.

Jedan veoma popularan komentar bio je da ona veruje da Epštajn, suprotno zvaničnom narativu, nije izvršio samoubistvo u svojoj zatvorskoj ćeliji 2019.

„Verujem da je ubijen“, rekla je Maksvel.

Kada je čula vest o njegovoj smrti, „bila sam šokirana“, rekla je. „I pitala sam se kako se to dogodilo.“

Ona je takođe izrazila žaljenje zbog druženja sa Epštajnom.

„Iskreno bih volela da ga nikada nisam srela, znate, sada gledajući unazad“, rekla je ona intervjueru.

„Verovatno bih volela da sam ostala u Engleskoj.“

Možda najzloglasniji aspekt naširoko objavljenog januarskog intervjua bilo je njeno očigledno odbijanje da uputi bilo kakvu vrstu izvinjenja mladim žrtvama svojih zločina.

Najbolje osećanje koje je su mogle da dobiju bilo je: „Želim im vremena da se izleče i da budu u stanju da imaju produktivan i dobar život u budućnosti.“

Džizlejn Maksvel je takođe iskoristila intervju da ponovo dovede u pitanje autentičnost fotografije princa Endrua, vojvode od Jorka, sa Virdžinijom Giuf, koja je tada bila tinejdžerka poznata danas kao Virdžinija Roberts.

„To je lažno“, insistirala je Maksvel. „Ne verujem da je to stvarno ni na trenutak, u stvari, siguran sam da nije. Nikada nije postojao original.“

Nedelju dana nakon što je njena tvrdnja objavljena, Dejli Mejl objavio je priču u kojoj se citira fotografski stručnjak sa Floride koji je rekao da veruje da je fotografija originalna.

Mejl, koji je bio prvi medij koji je objavio fotografiju pre 12 godina, navodi da je fotografija snimljena Kodak kamerom za jednokratnu upotrebu i da je razvijena u apoteci Volgrins u Vest Palm Biču na Floridi 13. marta 2001. godine.

Prema izveštaju, fotografija je „razvijena u jednosatnoj laboratoriji, što je činilo gotovo nemogućim za plagiranje“.

Pratite Portal Dnevni Puls na TelegramuFejsbuku, Tviteru, Gab-u i Viberu!

Dnevni Puls/Mediji