Irski farmer koristio pomoć druida da mu ukloni prokletstvo

Farmer iz Korka je upotrebio usluge druida da okonča svoju dugu deceniju loše sreće nakon što je bik oštetio drevni kamen na njegovoj zemlji.

Irski farmer Donal Bohane poseduje farmu od oko 12 hektara u gradu Kulnagarejn u okrugu Kork. Tvrdi da godinama trpi niz od „loše sreće“ jer je izgubio useve u poplavama, što ga je koštalo na hiljade dolara prihoda, a mnoga njegova stoka je umrla od raznih infekcija.

Činjenica da gospodin Bohane veruje u sreću, kao što bi mnogi od nas mogli, određuje da je sklon nenaučnom natprirodnom razmišljanju, i gotovo da ne čudi što je angažovao holandske druide koji žive u Keriju da bi promenio sreću i uvećao svoje bogatsvo.

Pomeren je kamen, a to donosi lošu sreću

Sujeverja mogu u potpunosti promeniti način na koji percipiramo stvarnost i komuniciramo sa njom. Dok će neki rizikovati svoje živote krećući se putem kojim bi izbegli prolaz ispod merdevina, drugi kucaju u drvo kada misle da su „iskušali sudbinu“.

Sujeverja uglavnom nastaju iz straha od nepoznatog ili neopravdanog poverenja u magiju što dovodi do iracionalnih stavova prema načinu na koji priroda funkcioniše, u kojem se natprirodno koristi za racionalizaciju…

Druidi su pripadali visokorangiranoj društvenoj klasi unutar drevnih keltskih evropskih kultura i služili su zajednicama kao verske vođe, pravni autoriteti, sudije, pripovedači, medicinari i savetnici vođa.

Razlog zašto su druidi pozvani da rade u Irskoj je taj što gospodin Bohane tvrdi da je jedina stvar koja se promenila na njegovoj farmi bila lokacija drevnog graničnog obeležja, mase od jedne tone.

Prema pripovedanju o prokletom kamenu stoji da je on obeležio sveto mesto, kao što je „mesto obožavanja ili groblje“. Šta god da je stari kamen prvobitno predstavljao, gospodin Bohane tvrdi da je, otkako ga je pre deset godina oborio bik, imao je dug „niz loše sreće“.

Irski farmer se obraća modernim druidima za odgovore

Nakon što je bik pomerio drevni kamen, irski farmer je kontaktirao stručnjaka za stara predanja na Univerzitetskom koledžu u Korku da sazna više o folkloru o sreći.

Prema rečima stručnjaka za folklor, dr Dženi Batler, gospodin Bohane se raspitivao o „mogućem ritualu koji bi mu mogao pomoći“ i tako ga je povezala sa druidima Janom i Karen Teteru.

Gospodin i gospođa Teteru su par koji je ranije ove godine najavio novi festival sa ciljem da „skrati zimu spektakularnom paradom ravnodnevice na ulicama Kilarnija“.

Pre dve nedelje, par se pojavio na farmi gospodina Bohanea i „izveo dvočasovnu ceremoniju pre nego što je kamen zamenjen uz pomoć kopača“.

Druidi su uspostavili duhovnu konekciju

Druidska ceremonija zahtevala je komunikaciju sa stanovnicima duhovnog sveta. Par je rekao da su se „obratili nevidljivim ljudima koji žive u tvrđavi i rekli šta ćemo da radimo“. Pomislili biste da bi traženje dozvole od duhova obližnje tvrđave dobro obavilo posao, ali da bi bili sigurni, koristili su vodu iz svog samozvanog „svetog bunara“.

Pomponije Mela je bio prvi autor koji je zabeležio da su učenje i podučavanje druida bili „tajni i da su se odvijali u pećinama i šumama“. Druidska predanja sastojala se od velikog broja stihova naučenih napamet, a Julije Cezar je primetio da bi „moglo potrajati i do dvadeset godina da se završi kurs“. Prilično ozbiljna disciplina.

Par tvrdi da su druidi koji služe irskoj zajednici…

Pored navedenih druida, poznati su drvidi i u staroj balkanskoj tradiciji, koji su imali velike duhovne veštine kojima su mogli da leče ljude.

Pratite Portal Dnevni Puls na TelegramuFejsbuku, Tviteru, Gab-u i Viberu!

Dnevni Puls/Mediji