izvrsni-direktor-tiktok-a-upozorava-korisnike-na-zabranu

TikTok se suočava sa pojačanim nadzorom američkih zakonodavaca koji su izrazili zabrinutost zbog kineskog vlasništva nad aplikacijom i njenog rukovanja korisničkim podacima.

Da bi se suprotstavio ovim zabrinutostima, izvršni direktor TikTok-a Šou Zi Ču pokrenuo je ofanzivu šarma uoči saslušanja u Američkom Kongresu koje je zakazano ove nedelje.

Ču je objavio minutni video na zvaničnom nalogu TikTok-a, okupljajući korisnike da brane aplikaciju od moguće zabrane.

U video snimku, Ču iznosi tačke koje će verovatno izneti u svom svedočenju Komiteta za energetiku i trgovinu, uključujući i činjenicu da TikTok sada ima 150 miliona američkih korisnika, skoro polovinu američke populacije.

On takođe napominje da su većina ovih korisnika mala i srednja preduzeća, i to pet miliona firmi koja sada koriste aplikaciju. Ču naglašava da TikTok ima 7.000 američkih zaposlenih, što je veliki skok u odnosu na 1.400 američkih zaposlenih koliko je imao 2020. godine, iako je manje od 10.000 ili više koliko je TikTok ciljao.

Uprkos ovim pozitivnim pomacima, Ču koji je izvršni direktor TikTok-a upozorava da su neki političari govorili o zabrani TikTok-a, a to bi moglo oduzeti aplikaciju od svih njenih 150 miliona američkih korisnika.

Iako Ču izričito ne poziva korisnike da učestvuju u demokratskom procesu tako što će kontaktirati svog lokalnog kongresmena, on ih ohrabruje da ostavljaju komentare o tome šta vole u ​​TikTok-u.

Lobiranje direktno ka korisniku nije nova taktika za tehnološke kompanije, a TikTok se ranije fokusirao na više prigušenih kampanja kako bi uverio političare i novinare u svoju sigurnost.

Međutim, aplikacija je ove nedelje pojačala svoje napore, a influenseri su navodno poslati u Vašington, DC da brane aplikaciju.

Zabrana nije poželjna opcija za mnoge političare, a administracija predsednika Džoa Bajdena je navodno zatražila od matične kompanije TikTok-a, BiteDance, da proda ili odvoji aplikaciju i prekine njene veze sa Kinom.

Takav potez bi rešio zabrinutost zbog toga što TikTok špijunira novinare, zloupotrebljava lične podatke korisnika i tajno pruža podatke za praćenje vladinim obaveštajnim agencijama.

Očekuje se da će se TikTok usprotiviti bilo kakvoj zabrani na sudu, kao što su korisnici WeChat-a uspešno uradili 2020.

U zaključku, Čuov video je strateški potez koji ima za cilj da prikupi podršku od 150 miliona američkih korisnika TikTok-a i izgradi javni slučaj bezbednosti i važnosti aplikacije.

Iako zabrana nije poželjna opcija za mnoge političare, budućnost TikTok-a u SAD ostaje neizvesna, a sudbina aplikacije će verovatno biti odlučena u narednim nedeljama i mesecima.

Pratite Portal Dnevni Puls na TelegramuFejsbuku, Tviteru, Gab-u i Viberu!

Dnevni Puls/DurovsCode