Platforme društvenih medija rade sa vladom SAD na cenzuri sadržaja

Platforme uklanjaju sadržaj prema „eksplicitnom uputstvu“ američkih federalnih agencija, tvrdi izvršni direktor Tvitera

Sve platforme društvenih medija rade sa vladom SAD na cenzuri sadržaja, izjavio je u utorak izvršni direktor Tvitera Elon Mask. Dokumenti koje je Musk objavio nakon kupovine Tvitera pokazuju da je platforma bila u dosluhu sa FBI, CIA, Pentagonom i drugim vladinim agencijama kako bi prikrila informacije o izborima, Ukrajini i Kovidu.

„*Svaka* kompanija za društvene medije je uključena u žestoku cenzuru, uz značajno učešće i, ponekad, eksplicitne smernice vlade“, napisao je Mask na Tviteru, dodajući da „Gugl često čini da veze nestanu, na primer.“

Mask je mislio na internu komunikaciju na Tviteru koju je objavio novinar Matt Taibbi s njegovim odobrenjem, a koja sugeriše da su viši rukovodioci platforme održavali redovne sastanke sa članovima FBI-a i CIA-e, tokom kojih su im agencije davale liste „stotina problematičnih naloga“ za suspendovanje. uoči izbora 2020.

Pored Tvitera, vlada je bila u kontaktu „sa skoro svakom većom tehnološkom firmom“, tvrdi Taibi. „To uključuje Fejsbuk, Majkrosoft, Verizon, Redit, čak i Pinterest.

Agenti CIA-e „skoro uvek“ su prisustvovali sastancima ovih firmi sa FBI-jevom radnom grupom za spoljni uticaj, tvrdi Taibi, objašnjavajući da, iako je ova radna grupa sazvana da se bori protiv navodnog mešanja stranih država u izbore, postavlja „brdo domaćih zahteva za umerenost. ”

U tužbi koju su ranije ove godine podneli državni tužioci Misurija i Luizijane navodi se da su se zvaničnici iz najmanje 12 vladinih agencija sastajali nedeljno sa predstavnicima Tvitera, Fejsbuka i drugih Big Tech kompanija 2020. godine kako bi odlučili koje narative i korisnike će cenzurisati, sa teme koje se kreću od navodnog mešanja u izbore do kovida.

Samozvani „apsolutista slobode govora“, Mask je kupio Tviter za 44 milijarde dolara u oktobru. Od tada je objavio niz dokumenata koji bacaju svetlo na prethodno neprozirnu politiku cenzure platforme. Objavilo nekoliko nezavisnih novinara, dokumenti su pokazali kako je Tviter prikrivao informacije koje su štetne za izbornu kampanju Džoa Bajdena, bio u dosluhu sa FBI-jem da ukloni sadržaj koji je agencija želela da sakrije, pomagao je u kampanjama američke vojske onlajn uticaja i cenzurisao „antiukrajinske narative“ u ime više američkih obaveštajnih agencija.

FBI je prošle nedelje rekao da prepiska između njegovih agenata i osoblja Tvitera „ne pokazuje ništa više od primera naše tradicije (od) dugogodišnjeg i tekućeg angažmana savezne vlade i privatnog sektora“.

Bela kuća je odbila da odgovori na navode da je FBI uputio Tviter da cenzuriše informacije koje su štetne za kampanju Džoa Bajdena 2020. i ako je jasno da je sve platforme društvenih medija usmeravao FBI i CIA.

Pratite Portal Dnevni Puls na TelegramuFejsbuku, Tviteru i Gab-u!

Dnevni Puls/Mediji