Svetislav Pešić - Uradio ono što niko nije do sada!

Svetislav Kari Pešić, selektor košarkaške reprezentacije Srbije, kompletirao je kolekciju medalja sa najvećih takmičenja.

Pešić, koji će 28. avgusta proslaviti 75. rođendan, osvajanjem bronzane medalje na aktuelnom takmičenju kompletirao je kolekciju.

Pešić je najpre sa mladim selekcijama Jugoslavije, igračima mlađim od 16, pa 18 godina osvojio Evropsko prvenstvo, sa generacijom mlađom od 19 godina bio je prvak sveta, a na put trofeja u seniorskoj košarci krenuo je 1993. godine.

Tada je Nemačkoj doneo zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu, osam godina kasnije je to ponovio sa Jugoslavijom, a 2002. je njegova ekipa bila i šampion sveta.

Na prethodnom Mundobasketu Svetislav Pešić osvojio je srebrnu medalju, a na aktuelnom takmičenju bronzanu čime je, još jednom, kompletirao kolekciju najvažnijih odličja u sportu.

I zato se mora parafrazirati sramotna pesma koja mu je bila upućena u momentu kada je iz ekipe odstranio Miloša Teodosića: