Prema nedavnom izveštaju, Irska je zabeležila ogroman porast seksualnih zločina od 2011. godine. Zabeležen je porast seksualnih zločina za 75% na godišnjem nivou tokom tog vremenskog perioda, navodi se u izveštaju.
Prema izveštaju Gript Media, podaci koje je objavila irska vlada otkrivaju da je 2021. zabeleženo više od 3.400 seksualnih delikata. Ovo predstavlja veliki skok u odnosu na 2011. kada je zabeleženo manje od 2.000 seksualnih zločina.
Silovanja su se takođe navodno udvostručila u istom vremenskom periodu.
Pored toga, broj poziva irskih organa za sprovođenje zakona svake godine je skočio preko 50.000 poziva na nasilje u porodici. Ovo predstavlja skok od 40 odsto u odnosu na samo 2019.
„Ovo je katastrofa za desetine hiljada ljudi, uglavnom žena“, rekao je irski poslanik Peadar Toibin. „U 2011. godini zabeleženo je 1.958 seksualnih delikata. U 2021. brojka je porasla za 75 odsto na 3.433 seksualna prestupa“, nastavio je on.
Irska postaje sve nasilnije mesto, posebno za žene – rekao je Toibin.
Izveštaj se poklapa sa ogromnim porastom migracije uglavnom vojno sposobnih muškaraca iz ratom razorenih regiona koju sponzoriše vlada.
Tokom prošle godine, starosedeoci Irci organizovali su brojne proteste protiv stalnog dolaska muškaraca sa Bliskog istoka, severne Afrike, Avganistana i sada Ukrajine, od kojih su skoro svi nepropisno provereni pre dolaska, tvrde demonstranti.
Iako najnoviji podaci o seksualnim zločinima nisu razvrstani prema rasi, demonstranti su ukazivali na statistiku u Švedskoj i Velikoj Britaniji, između ostalog, pozivajući na zaustavljanje migracije.
U Švedskoj je studija iz 2021. otkrila da su stranci odgovorni za 59% silovanja u zemlji, iako čine manje od 5% stanovništva.
Ista demografija, koja je prvenstveno uključivala muškarce sa Bliskog istoka i severne Afrike, takođe je bila odgovorna za preko 80% „ozbiljnih“ silovanja u istom vremenskom periodu.
Brojne analize pronašle su slične statistike u Velikoj Britaniji tokom protekle decenije.
U Irskoj je porast migracija ubrzan od 2021. Brzi skok doveo je do rastućih protestnih pokreta, koje je irska vlada označila kao „krajnje desnice“ i na njih je odgovorila silom.
Vlada je zabranila proteste ispred migracionih centara i odobrila migrantima posebnu pravnu zaštitu koja nije proširena na domaće Irce prema predstojećim zakonima o „govoru mržnje“.
Pratite Portal Dnevni Puls na Telegramu, Fejsbuku, Tviteru, Gab-u i Viberu!
Dnevni Puls/Mediji