Sugestija jednog državnog lista u Kini je da je objavljivanjem teorije o „laboratorijskom curenju“ kao izvoru kovida, Mask nezahvalan entitetu koji ga podržava.
Kako prenosi CNBC, kineski državni list The Global Times upozorio je Ilona Maska o promovisanju teorije o „laboratorijskom curenju“ kovida. U objavi na društvenim mrežama, list je postavio pitanje da li Mask „razbija kinesku posudu“, što znači da ujeda ruku koja ga hrani.
Očekivalo se da će u nekom trenutku Tviterov sadržaj dovesti Maska u sukob sa Komunističkom partijom Kine, nakon njegove objave o kupovini platforme.
Nilaj Patel je o tome pisao nakon zaključenja ugovora, navodeći da bi kineska vlada mogla da ugrozi Teslin posao u Kini zbog sadržaja na Tviteru.
Nije iznenađujuće što se ovo pitanje pojavilo, ali je i dalje zapanjujuće da je sam Ilon Mask objavio tvitove o nečemu što Kina ne odobrava.
Kina služi kao Teslino drugo najveće tržište i dom je jedne od gigafabrika, dok takođe obezbeđuje ključne materijale za proizvodnju električnih automobila.
Međutim, Teslina ekspanzija fabrike u Šangaju se suočila sa odlaganjem u januaru zbog zabrinutosti kineske vlade u vezi sa Starlinkom, naglašavajući potencijalni uticaj drugih poduhvata na Tesline operacije.
Nedavno je Ilon Mask odgovorio na tvitove u kojima se navodi da virus kovid potiče iz kineske laboratorije.
Ovi tvitovi se pozivaju na izveštaj Volstrit džornala o poverljivom dokumentu Ministarstva energetike, u kojem se sa „malom pouzdanošću“ zaključuje da je izvor virusa Institut za virusologiju Vuhan.
Kao odgovor, portparolka kineskog ministarstva spoljnih poslova pozvala je američku vladu da se uzdrži od klevetanja i politizacije praćenja porekla virusa.
Global Times je dalje sugerisao da se Maskovi tvitovi i retvitovi koriste da bi se nepravedno umešala Kina.
Ranije se Tviter pod Maskom suočavao sa pritiskom vlade, ali sada se čini da Maskovi sopstveni tvitovi izazivaju kontroverzu.
Pratite Portal Dnevni Puls na Telegramu, Fejsbuku, Tviteru, Gab-u i Viberu!
Dnevni Puls/DurovsCode