Tviter je u četvrtak odbacio tvrdnje Ilona Maska u sudskom podnesku u Delaveru da je bio prevaren da potpiše ugovor o kupovini kompanije za društvene medije, rekavši da je to „neverovatno i suprotno činjenicama“.
Mask je svoje tvrdnje da je bio prevaren od strane Tviter kompanije izneo u protivtužbi podnesenoj prošlog petka, koja je objavljena u četvrtak.
Prema Masku, njega, milijardera, osnivača više kompanija, kojeg su savetovali bankari i advokati sa Vol Strita, Tviter je prevario da potpiše sporazum o spajanju vredan 44 milijarde dolara. Ta priča je koliko god zvučala neverovatna i suprotna činjenicama – navodi se u podnesku objavio je Tviter u četvrtak.
Tviterova prijava je najnovija salva u onome što se razvija u sve oštriji pravni obračun između najbogatije osobe na svetu i giganta društvenih medija.
Dve strane kreću na suđenje 17. oktobra nakon što je Mask pokušao da odustane od dogovora o preuzimanju Tvitera zbog, kako kaže, lažnih naloga na sajtu.
Kompanija sa sedištem u San Francisku pokušava da natera Maska da sprovede dogovor i optužuje ga sabotažu jer više ne služi njegovim interesima.
U protivtužbama koje su objavljene u četvrtak, Mask optužuje Tviter da je pojačao napore da sakrije pravi broj svojih korisnika, pošto je tržište naglo palo.
Tviter tvrdi da Mask nije „izneo ni mrvicu dokaza“ za ove optužbe „bez činjenica“.
Musk takođe tvrdi da su „Tviter-ove pogrešne predstave daleko dublje od jednostavnog pružanja netačnih brojeva“ o njegovim neželjenim ili lažnim nalozima.
Dok „Tviter proglašava da ima 238 miliona „dnevno aktivnih korisnika koji se mogu unovčiti“, onih korisnika koji zaista vide oglase“ je otprilike 65 miliona manje, kaže Mask u protivtužbama.
Tviter tvrdi da su njegova SEC otkrića o dnevno aktivnim korisnicima koji se mogu unovčiti bila tačna.
Mask, izvršni direktor kompanije za električne automobile Tesla Inc, ponudio je kupovinu Tvitera za 54,20 dolara po akciji u aprilu, rekavši da veruje u njegov potencijal kao globalne platforme za slobodu govora.
Ali sve se pogoršalo na Tviteru jer je cena akcija zaostajala za njegovom ponudom za preuzimanje i počeo je da izražava skepticizam da botovi i spam nalozi predstavljaju manje od 5% korisnika.
Mask je pokušao da se povuče 8. jula bez plaćanja naknade od milijardu dolara, navodeći da Tviter nije pružio detalje o nalozima za botove i neželjenu poštu.
Tviter ga je tužio četiri dana kasnije.
Ranije ove nedelje, Tviter je izdao desetine sudskih poziva bankama, investitorima i advokatskim firmama koje su podržale Maskovu ponudu za preuzimanje, dok je Mask izdao sudske pozive Tviterovim savetnicima u Goldman Saksu i JP Morganu zbog njihovog rada.