amerikanci-slozni-da-je-najgori-problem-liderstvo-bajdena

Amerikanci kažu da je nedostatak liderstva predsednika Bajdena i Kongresa najveći problem zemlje, i taj problem je nadmašio inflaciju, migracionu krizu i stanje ekonomije, prema anketi objavljenoj u ponedeljak.​

Uprkos tome što su Amerikanci finansijski oslabili, „vlada/siromašno rukovodstvo“( vođstvo predsednika Bajdena) je preuzelo prvo mesto od inflacije u protekloj godini, a 21% Amerikanaca je to navelo kao „najvažniji problem sa kojim se ova zemlja danas suočava“ u poređenju sa 15% koji su to rekli prošle godine, pokazala je Galupova anketa.

​Inflacija i ekonomija ​došle su prošle godine kao dva glavna pitanja, sa po 16% svaki, a zatim slede vlada (15%), migracija (8%) i ujedinjenje zemlje (6%).​

Tokom prošle godine, zabrinutost Amerikanaca za ekonomiju pala je za 6 procentnih poena na 10%, ​inflacija je pala za jedan poen na 15%, a migracija je porasla za 3 poena na 11%.

Procenat Amerikanaca koji su ujedinjenje zemlje naveli kao jedan od problema ostao je isti.

Izgleda da su izgledi Amerikanaca pratili stopu hlađenja inflacije, koja je pala sa 7,5% prošlog januara na 6,5% u decembru, prema najnovijim podacima.

Anketa je sprovedena između 2. i 22. januara kada su otkriće poverljivih dokumenata u Bajdenovom domu u Delaveru i produženi napori Predstavničkog doma da se izabere poslanika Kevina Makarti za predsednika Predstavničkog doma dominirali naslovima.

Republikanci biraju inflaciju i ekonomiju (oboje po 18%) kao druge najhitnije probleme, zatim ekonomiju (11%), pad morala, etike i porodice (6%) i deficit saveznog budžeta (5%) .

Demokrate idu sa inflacijom (11%), ekonomijom (9%), zatim rasnim odnosima (9%), ujedinjenjem zemlje (8%) i okruženjem (6%).

I dok su Amerikanci možda zabrinuti za vladu, ekonomija ne dobija prolaz.

Četrdeset pet procenata ocenjuje ekonomiju kao lošu, 38% kao samo poštenu, a 15% kaže da je dobra.

Samo 2% kaže da je odličan, procenti koji su samo postepeno bolji nego prošle godine.

Ali 72% veruje da će se ekonomija pogoršati, dok 22% misli da će biti bolje.

Upitani o tržištu rada, 64% kaže da je ovo dobar trenutak za pronalaženje „kvalitetnog posla“, u poređenju sa 33% koji kaže da je loš trenutak.

Prošle godine, 62% je reklo da je bilo dobro vreme, a 35% je reklo da je bilo loše.

Pratite Portal Dnevni Puls na TelegramuFejsbuku, Tviteru, Gab-u i Viberu!

Dnevni Puls/NYPost