Гејтсов друг, милијардер и познати инвеститор Ворен Бафет изразио је забринутост због пораста вештачке интелигенције у суботу, упоређујуц́и успон технологије са стварањем атомске бомбе.
Буфет и његов партнер, Чарли Мангер, разговарали су о својим погледима на технологију и АИ током широке дискусије на годишњем састанку у Омахи, Небраска.
Бафет, који је рекао да је лекцију о ЦхатГПТ-у добио од свог друга Била Гејтса, једног од оснивача Мајкрософта, изразио је своје страхове због програма који се брзо развијају.
Иако је гејтсов друг рекао да је импресиониран огромним могуц́ностима вештачке интелигенције, укључујуц́и проверу свих правних мишљења „од почетка времена“, рекао је да се помало плаши ове технологије.
„Када нешто може да уради све врсте ствари, помало се забринем“, рекао је 92-годишњи инвеститор.
„Зато што знам да нец́емо моц́и да је не измислимо и, знате, измислили смо, из веома, веома доброг разлога, атомску бомбу у Другом светском рату.“
„Било је изузетно важно да смо то урадили“, наставио је Бафет, пренео је Фокс бизнис. „Али да ли је добро за наредних 200 година?“
Прочитајте још:
- Чавушоглу: Америка тражила од Турске да пошаље системе С-400 у Украјину
- Пао договор! Вагнер добија муницију и наоружање, а генерал Суровикин координише сарадњу
- Школе у Јужној Флориди ц́е следец́е године дозволити само прозирне ранчеве ради безбедности школа (ФОТО)
Бафет је рекао да верује да ц́е вештачка интелигенција променити „све на свету, осим начина на који људи мисле и понашају се“.
„И то је велики корак који треба предузети“, рекао је.
Мангер, 99-годишњи потпредседник Берксхире Хатхаwаy-а, такође је изразио неспремност у вези са вештачком интелигенцијом
„Ја сам лично скептичан у вези са неким хитом који иде у вези са вештачком интелигенцијом“, рекао је Мангер. „Мислим да старомодна интелигенција функционише прилично добро.“
Коментари титана улагања уследили су након што је више од 1.600 истраживача и стручњака за технологију, укључујуц́и Илона Маска, потписало писмо крајем марта у којем су позвали на шестомесечну паузу у развоју вештачке интелигенције јер тврде да представља „дубоке ризике за друштво и човечанство“. ”
„Моц́не системе вештачке интелигенције треба развијати тек када будемо сигурни да ц́е њихови ефекти бити позитивни и да ц́е се њихови ризици моц́и управљати“, наводи се у писму.
Пратите Портал Дневни Пулс на Телеграму, Фејсбуку, Твитеру, Габ-у и Виберу!
Дневни Пулс/Медији