Кина је спремна да изгради брану (хидроелектрану) за две године користец́и вештачку интелигенцију, грађевинске роботе и нулту људску радну снагу, рекли су научници укључени у овај пројекат.
Брана Јангку на тибетанској висоравни требало би да буде састављена слој по слој, као код 3Д штампања, како је пренео Соутх Цхина Морнинг Пост, цитирајуц́и рад објављен у априлу у рецензираном часопису Универзитета Тсингхуа.
Бивши модератор Фејсбука у Кенији оптужио је Мету за трговину људима
Ако и када буде завршен, амбициозни пројекат ц́е вероватно бити највиша структура на свету изграђена коришц́ењем процеса 3Д штампања. Тренутни рекорд држи двоспратна пословна зграда у Дубаију, висока 6.096 м.
Међутим, лист наводи да ц́е брана Јангку бити висока 179.8 метара. Поређења ради, конструкцијска висина Хуверове бране је 221 метар.
У Јангкуу ц́е се централни АИ( вештачка интелигенција ) систем користити за надгледање масивне аутоматизоване монтажне линије која почиње са неколико аутономни камиона без возача, који се користе за транспорт грађевинског материјала до делова градилишта, према научницима.
Када материјали стигну, АИ булдожери и поплочачи ц́е их претворити у слој бране, а затим ц́е ваљци опремљени сензорима помоц́и да се сваки слој притисне тако да постане чврст и издржљив, рекли су они.
Према плану, када се слој заврши, роботи ц́е послати информације о стању конструкције назад у АИ систем.
Јужна Кореја каже да је безбедносна ситуација напета због могућег нуклеарног теста Пјонгјанга
Међутим, рударење грађевинског материјала ц́е и даље морати да се обавља ручно, напомињу истраживачи.
Систем вештачке интелигенције и његова армија робота помоц́и ц́е да се елиминишу људске грешке, на пример када се оператери на ваљцима не држе праве линије или када возачи камиона испоручују материјале на погрешно место – рекао је главни аутор Лиу Тианиун са Универзитета Тсингхуа, према СЦМП-у.
Систем ц́е такође омогуц́ити да рад на лицу места континуирано напредује без забринутости за безбедност људских радника, рекли су истраживачи.
Према научницима, завршена брана Јангку ц́е обезбедити Кини 5 милијарди киловат-сати електричне енергије сваке године.
Ако буде успешан, метод изградње могао би да обезбеди нацрт за друге грађевинске пројекте, као што је изградња путева, рекао је Лиуов тим, а преноси СЦМП.
Пратите нас на друштвеним мрежама Фејсбук, Телеграм и Твитер