Srbija poražena u Mađarskoj - Orlovi nisu iskoristili gomilu šansi

Nakon poraza u Srbiji, fudbalska reprezentacija Srbije otišla je Mađarskoj na megdan kako bi povratila izgubljene bodove. Međutim, desilo se ono čega smo se i pribojavali.

Veliki broj propuštenih šanski i novi praz Srbije, koji Mađarsku pozicionira na mesto broj jedan.

Na Puškaš areni, sreća je okrenula leđa Srbiji, a Mađarska je to iskoristila i zauzela lidersko mesto u grupi G kvalifikacija za EURO 2024.

Nakon prvog poluvremena Srbija je imala minus. Na odmor se otišlo pri rezultatu 2-1 za Mađarsku.

Orlovi su pokazali veliku boljku u defanzivi i olako dozvolili rivalu da postigne dva gola.

Najpre je u 21. minutu strelac je bio Barnabaš Varga, pošto je Loik Nego probio po desnoj strani u situaciji kada je ispala kompletna odbrana našeg tima.

Poravnanje je doneo Strahinja Pavlović udarcem glavom na korner Andrije Živkovića u 33. minutu, ali je samo 70 sekundi kasnije Vanja Milinković-Savić ponovo morao da vadi loptu iz mreže.

Još jedan u nizu duela sa Aleksom Terzićem na desnoj strani dobio je Nego i poslao centaršut na 16 metara, gde je Roland Salaj zahvatio volej i pogodio same rašlje.

Eksperiment Dragana Stojkovića Piksija, koji je prvi put u svom mandatu zaigrao sa četvoricom pozadi za sada ne daje rezultate. Moraće Srbija mnogo, mnogo bolje u nastavku.

Međutim u nastavku su se ređale šanse uz veći posed lopte i poništenih golova zbog ofsajd pozicija.

Tako da je meč privden kraju rezultatom koji je trasiran u prvoj deonici meča.

Srbiji ostaje da izvuče pouku iz duela i poraza koji su pretrpeli u Mađarskoj, da ne klonu duhom i koncentrišu se na preostale mečeve kako bi izborili plasman na EURO 2024.

Pratite Portal Dnevni Puls na Fejsbuku i Viberu!