Selekcija Nemačke bolja od Amera - Srbiji na megdan idu Nemci

Ništa od očekivanog okršaja Amerikanaca protiv Srbije. Selekcija Nemačke je porazila favorizovane Amerikance i plasirala se u finale.

Drugi finalista Svetskog prvenstva, reprezentacija Nemačke, u finalu će podeliti megdan sa Srbijom.

Ova selekcija je u polufinalu bila bolja od favorizovanih Amerikanaca, trijumfovala je sa 113:111 i u nedelju će se za titulu svetskog prvaka boriti protiv reprezentacije Srbije koja je ranije danas savladala Kanadu sa rezultatom 95:86.

Poučeni onim što su Litvanci nedavno pokazali protiv Amnerikanaca na ovom šampionatu, reprezentativci Nemačke su danas samouvereno i hrabro izašli na megdan prvom favoritu.

Od samog početka meča su ne samo uspešno parirali izabranicima Stiva Kera, nego su i posle samo pet minuta igre stigli do deset poena razlike, 25:15.

Amerikanci su do kraja prve deonice uspeli da uhvate rezutatski priključak, a tokom druge se vodila ravnopravna borba u kojoj su i jedni i drugi imali do pet poena prednosti.

Odbrane nisu dolazile do izražaja, a to se moglo videti i po rezultatu posle 20 minuta igre – 60:59 za Amerikance.

Selekcija Nemačke je bolje započela i drugo poluvreme, pa kao i sredinom prve deonice kada su brzo stigli do “plus 10′, tako i sredinom treće Šruder pogađa za osetnih 76:68.

Džoš Hart je uzvratio trojkom za 76:71, ali Nemci se ne zaustavljaju. Vagner trojkom donosi “plus 10“ Nemcima, bilo je 92:82 na ulasku u poslednji minut treće deonice.

Nešto kasnije je i Šruder pogodio, a u poslednju četvrtinu se ušlo rezultatom 94:84 za Nemačku!

Dali su 94 poena Amerikancima posle samo tri četvrtine, a za “stotku“ se pobrinuo Šruder posle dva minuta igre u poslednjoj deonici – 100:90.

Tih desetak poena razlike Nemci su “ljubomorno“ čuvali i u narednih nekoliko minuta, ne dozvolivši rivalu da se bar malo rezultatski približi. Vreme je radilo za njih, a na ulasku u poslednju četvrtinu rezultat je bio 106:96 za Nemačku.

Trojkom Rivsa Amerikanci nagoveštavaju zanimljiviju završnicu, a Edvards sa linije penala pogađa za 106:100.

Amerikanci su u tim trenucima dobijali i veliku podršku sa tribina, prijalo im je to, a Edvards svojom trojkom smanjuje na samo tri poena razlike – 106:103 na ulasku u poslednja tri minuta!

Mogli su i do izjednačenja na dva minuta do kraja, ali Edvards ovoga puta nije bio precizan u šutu za tri poena. Ipak, Nemci ne koriste naredni napad, a Ostin Rivs je iznudio prekršaj Šrudera posle čega sa linije penala smanjuje na 108:107!

Ali, ma minut i 14 sekundi pre kraja Obst pogađa trojku za 111:107! Promašio je Bridžis na drugoj strani, a Šruder stavlja tačku na ovo polufinale – 113:107!

Obst je sa 24 poena i 6 asistencija bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, Franc Vagner ga je pratio sa 22, uz pet skokova, Tajs je upisao 21 poen i sedam skokova, a kapiten Šruder 17 poena i 9 asistencija.

Kod Amerikanaca Edvards 23 poena i 8 skokova, Rivs 21, Bridžis 17 poena.

Pratite Portal Dnevni Puls na Fejsbuku i Viberu!